Архіви

  • PHYSICAL CULTURE AND SPORT: SCIENTIFIC PERSPECTIVE
    Том 2 № 1 (2024)

    Том 2  журналу знаходиться на стадії внесення та оприлюднення.

    Слідкуйте за сайтом, розміщення буде проведено до 12 квітня 2024 року.

    Вдячні за розуміння!

  • PHYSICAL CULTURE AND SPORT: SCIENTIFIC PERSPECTIVE
    Том 1 № 1 (2024)

    Сьогодення ставить перед науковою спільнотою нові перспективні задачі, розв’язання яких потребує чіткого наукового обґрунтування. У сучасних умовах фізична культура виступає якісною мірою комплексного впливу різних форм, методів та засобів на майбутнього фахівця, у якого слід сформувати вміння ефективно застосовувати свої знання та досвід у практиці, підкреслюючи значимість спорту як засобу для комплексної реабілітації. Спорт і фізична культура в Україні в таких умовах мають мету – формування незламної, фізично активної і здорової української нації і повинні бути пріоритетними напрямками гуманітарної політики нашої країни в подальшому. Тож проблематика форуму не втрачає актуальності.

    Молодь усіх європейських країн керується тими самими принципами та цінностями, на яких ґрунтується концепція європейської інтеграції в усіх соціальних вимірах, включаючи фізичну культуру та спорт, причому ця сфера зміцнює країни та народи через спортивну діяльність різного рівня.

    За останні роки роль фізичної культури у вихованні молодого покоління, здатного протистояти суспільним викликам у всіх сферах діяльності, значно зросла. Наразі основна увага приділяється здоров’ю молоді, підвищенню працездатності та, що не менш важливо, підвищенню рівня спортивної майстерності на національному та міжнародному рівнях.

    11-12 квітня 2024 року на базі факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» проведено IV Міжнародний науково-спортивний конгрес студентів та молодих вчених «Актуальні питання фізичної культури, спорту та ерготерапії».

    Робота конгресу передбачала проведення роботи за п’ятьма напрямами.

    Напрями роботи конгресу:

    1. Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення.
    2. Здоров’язбережувальні технології, фітнес та рекреація.
    3. Олімпійський, професійний та параолімпійський спорт.
    4. Інноваційні технології професійної підготовки фахівців з фізичної культури, спорту, терапії та реабілітації.
    5. Новітні підходи застосування засобів реабілітації на сучасному етапі.

     

    Головна мета конгресу – тримати освітній і науковий фронт, створити онлайн платформу для дослідників, науковців та фахівців України й світу для поширення результатів досліджень й обміну досвідом, пошуку ефективних підходів до застосування сучасних здоров’язбережувальних технологій та мультидисциплінарних практик у інноваційних технологіях професійної підготовки фахівців з фізичної культури, спорту, терапії та реабілітації.

    Окрім традиційних тем, які обговорювали учасники пленарного і секційних засідань, учасники конгресу зосередили увагу на питанні впливу війни на галузь фізичної культури та спорту, механізми відновлення і фізичної реабілітації, відбудова країни та подальший розвиток науки і освіти.

    Загалом в конференції взяли участь понад 100 представників закладів вищої, фахової передвищої і загальної середньої освіти України та представники закладів освіти 9 країн світу (Бельгії, Ізраїлю, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, України, Швеції).

    Дякуємо всім учасникам за плідну роботу під час Конгресу!

    Бажаємо успіхів у всіх починаннях, міцного здоров’я та миру!